HAKKIMIZDA

           

            Şehrimizdeki mevcut sanayilerin altyapı, donanım ve kapasite yönünden yetersizliği, dağınıklığı ve yerleşim alanları ile iç içe olması sebebiyle yeni, modern, ferah ve zamanın teknolojik olanaklarını yansıtan yeni bir sanayinin bir an önce kurulması ihtiyacı doğmuştur.

            Bu yeni sanayinin geniş tabanlı,  kolektif bir yapıyla hayata geçirilebileceği düşüncesiyle, 2011 yılında Sakarya’da otomotiv sektöründe faaliyet gösteren firma sahipleri ve işadamları öncülüğünde S.S. DÖRTYOL ÇEVRE SANAYİ ÇARŞILARI KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ YAPI KOOPERATİFİ adıyla kooperatifimiz kurulmuş ve çalışmalarına başlamıştır.

         2015 yılında üye kayıtlarını tamamlayan 216 ortaklı kooperatifimiz, 27 Eylül 2017'de Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi genişleme alanı içindeki arsasına ait tapusunu alarak, Küçük Sanayi Sitelerine % 60 kredi desteği sağlayan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na başvurusunu yapmıştır.

         Projesi Epas Mühendislik tarafından hazırlanan ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanan kooperatifimize ait yeni sanayi sitesinin üst yapı ihalesi, ilgili bakanlık tarafından 25 Haziran 2019 tarihinde yapılmış ve ihaleyi Özülke İnşaat Tic. A.Ş. almaya hak kazanmıştır.

         Yüklenici firmanın 01 Ağustos 2019 tarihinde başladığı yeni sanayi sitesi üst yapı inşaatının kasım 2022 tarihinde bitirilmesi öngörülmektedir.

         Alanında seçkin esnaf ve iş adamlarını bünyesinde toplayacak yeni sanayi sitesi ile; profesyonel ve modern şartlarda hizmet sunulması, benzer çalışmalarda tüm sektörlere öncülük edilmesi ve akıllı şehircilik anlayışına katkı sunulması amaçlamaktadır.

         İsmail Günay’ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı kooperatifimiz 1163 sayılı kooperatifler kanunu hükümlerine göre faaliyetlerine devam etmektedir.

        Sağlayacağı istihdam olanakları ve yüksek katma değeri ile SAKARYA DÖRTYOL YENİ SANAYİ SİTESİ'nin, Sakarya'mız ve ülkemiz için hayırlı olmasını dileriz.

                                                                                                                                                                                                                                                                    YÖNETİM KURULU             

ÜYE GİRİŞİGoogle Analytics Kodunu buraya koyun