PROJEMİZ

             İstanbul Ankara D100 karayolu kenarında SATSO binası karşısında 1.Organize Sanayi Bölgesi genişleme projesinin kuzeyinde 154.963,54 dönümlük arazi üzerinde; yeni, modern ve en son teknolojiyi taşıyacak iş yerlerinin olacağı dev bir proje çok yakında hayata geçiyor.

            Sanayi sitemiz kent merkezine 5 km uzaklıkta olup, şehir merkezine en yakın ve en büyük iş yeri olma özelliğini taşımaktadır. Organize Sanayi Bölgesi içinde kurulmakta olan sanayi sitemiz Türkiye’mizde bir ilki temsil etmektedir.

            S.S DÖRTYOL ÇEVRE SANAYİ ÇARŞILARI KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ YAPI KOOPERATİFİ 2011 yılında Sakarya’da otomotiv sektöründe faaliyet gösteren firma sahipleri ve işadamları tarafından kurulmuştur.

            Sakarya Dörtyol Sanayi Sitesi beton duvar ve tel çit ile çevrilecek 154.963,54 m2 arazide yer alacak 216 ortağa ait 216 adet farklı metrekarelerdeki işyerleri, sosyal tesisleri, sağlık tesisleri, ticaret merkezi, eğitim alanları, ibadethanesi, bölünmüş yolları, Güvenlik kontrol noktaları, kamera takip sistemleri, modern tarzdaki giriş ve çıkış kapıları ile TÜRKİYE’NİN BİLGİSAYAR tabanlı ilk sanayi sitesi olma özelliğini taşıyan önemli bir projesidir.

             Projede 71.243 m² kapalı alan, 35.794 m² ön bahçe alanı, 45.097 m² ortak alanlar, 7.740 m² sosyal tesis ve ticaret merkezi düşünülmekte olup, müşterek kullanılacak yol için terk edilen 6.828,61 m²’lik bir alan yer almaktadır. Sanayi sitemizde en küçüğü 99 m², en büyüğü 945 m² olmak üzere farklı metrekarelerde 216 işyeri bulunmaktadır. İşyerleri yan yana ve önlü arkalı olarak 25 blok üzerine yerleştirilmiş olup, İşyeri + ön bahçe alanı tam olarak 107.037 m²’dir. İşyerlerinde ara kat ve bodrum katı olacaktır.

            Bloklar arasında 10 metre ve 13 metre eninde geniş caddeler bulunmakta olup, sanayi sitesini enlemesine bölen 3 metre genişliğinde uzun bir bulvar mevcuttur. İşyerlerinde kolon yükseklikleri 7,70 metre, bina yüksekliği ise 9 metredir.

            Yapılacak projede işyerlerinin iş güvenliği standartlarını ve gereksinimlerini karşılayacak ısı yalıtımları, yangın ve servis merdivenleri, tır girişleri, engellilerin hayatını kolaylaştıracak uygulamalar, çalışanlar için giyinme odaları, duş, dinlenme alanları ve mutfak gibi tüm ayrıntılar en ufak detayına kadar düşünülmüştür.

            İşyerlerimizde 5X4,5 boyutunda seksiyonel kapılarımız ve sundurmamız bulunmaktadır. İşyeri çatısında ısı yalıtımlı sandviç panel ve günışığından yararlanmamızı sağlayacak polikarbon levhalar kullanılacaktır.

            Asma katta 1 adet yönetici odası, 1 adet ofis, 1 adet mutfak, 1 adet arşiv, 1 adet de WC ve duş bulunmaktadır. Asma kattan, işyerinin ve dış mekanın izlenmesi için cam üniteler kullanılacaktır.

            İşyeri zeminlerinde yüzey sertleştiricili saha betonu kullanılacaktır.

            İşyerleri taş yünü yalıtımlı sinüs panellerle bölünecektir.

            Dış cephede seramik+beton+taş yünü yalıtımlı sandviç panel kullanılacaktır.

            Kooperatifimiz 27.09.2017 tarihinde arsa tapusunu alarak, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın KSS’ler için uyguladığı krediden yararlanmak üzere müracaatını yapmıştır.

            Keşif bedeli 213.130.000 TL olan projemizin 25.06.2019 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında ihalesi yapılmış ve ihaleyi kazanan  yüklenici firma Özülke San. ve Tic. A.Ş. 01.08.2019 tarihinde inşaata başlamıştır. İnşaatın bitim tarihi 30.11.2022’dir.

           Memleketimize, Sakarya’mıza hayırlı uğurlu olsun. Saygılarımızla.

 

                                                                                                             YÖNETİM KURULU

 

 

 

ÜYE GİRİŞİGoogle Analytics Kodunu buraya koyun